top of page
Lovos
Spintos
Čiužiniai
Kiti baldai
Kiti gaminiai
Mergina guli ant lovos čiužinių lovų ir čiužinių parduotuvėje.

Nusprendę nusipirkti čiužinį, kuris turėtų užtikrinti mums tinkamą poilsį, atsipalaidavimą ir miego komfortą, turėtume tam skirti šiek tiek daugiau dėmesio. Prieš eidami į parduotuvę, turime išsiaiškinti, kiek funkcijų čiužinys turi atlikti ir kokie matmenys mums tinka. Atminkime, kad suaugusiam žmogui čiužinys turėtų būti apie 20 cm ilgesnis už jo ūgį, o plotis vienam asmeniui – mažiausiai 90 cm. Tipiniai čiužinių matmenys yra šie: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 200×200 cm, taip pat priimame užsakymus nestandartiniams dydžiams.


Palyginkime skirtingų gamintojų čiužinių konstrukcijas. Ne visada žema kaina reiškia, kad produktas yra prastesnės kokybės. Miego komfortui didelę įtaką daro naudojamų medžiagų rūšis, tokia kaip poliuretano putplastis, lateksas ar spyruoklės. Reikalaukime sertifikatų medžiagoms, naudojamoms gaminant čiužinį. Čiužinys, pagamintas iš prastos kokybės medžiagų, turės įtakos miego komfortui ir čiužinio ilgaamžiškumui.


Rinkdamiesi mus sudominusį modelį, nesivadovaukite vien jo išvaizda, išbandykime jį dar parduotuvėje. Turėtume atsigulti ant čiužinio (niekada nesisėskime), atkreipkime dėmesį, kaip jis prisitaiko prie mūsų kūno padėties ir formos. Čiužinio paviršius turi būti lygus ir elastingas, kad jis tiksliai prisitaikytų prie kiekvienos kūno dalies ir leistų stuburui išlikti natūralios formos.



Čiužinių savybės - kaip nepasimesti?


Platus čiužinių pasirinkimas gali sukelti galvos skausmą, pirmasis atrankos kriterijus yra čiužinio užpildas (intarpas), būtent tai, kas yra jo viduje. Čiužinio intarpo rūšis daro įtaką ne tik miego, poilsio patogumui, bet ir mūsų sveikatai. Intarpas yra savotiška „čiužinio“ „važiuoklė“ ir jo užduotis yra suteikti jūsų stuburui teisingą padėtį ir prilaikymą.


Boneliniai spyruokliniai čiužiniai


Bonelinės spyruoklės baldų apmušalų gamyboje naudojamos jau labai seniai. Spyruoklės, padengtos apsauginiu veltinio, kokoso pluošto sluoksniu ar kitais užpildais, kurių funkcija yra užkirsti kelią spyruoklei išlįsti į paviršių. Priklausomai nuo apsauginio sluoksnio tipo, čiužiniai gali būti kieti (kokosas) arba minkšti (veltinis ir putplastis). Spyruoklių skaičius lemia čiužinio elastingumą ir storį. Kuo daugiau spyruoklių, tuo čiužinys yra storesnis ir elastingesnis. Pasirenkant bonelinį čiužinį, atkreipkite dėmesį į vielos kokybę ir skersmenį, kokybę turi patvirtinti ISO 9001 sertifikatas.


Kišeniniai spyruokliniai čiužiniai


Kišeniniai arba maišeliniai čiužiniai, nes tokie pavadinimai vis dar yra naudojami, tai spyruoklinių čiužinių kategorija, tačiau, skirtingai nei bonelinės spyruoklės, jos yra daug mažesnio cilindro formos skersmens ir papildomai įdėti į specialias audinio „kišenes“. Dėl šios priežasties jos nėra sujungtos tarpusavyje ir kiekviena spyruoklė veikia nepriklausomai viena nuo kitos. Čiužinys įgyja elastingumo ir lengvai prisitaiko prie miegančiojo kūno formos. Atminkite: kuo didesnis spyruoklių skaičius m2, tuo geresnis elastingumas ir geresnis prisitaikymas prie kūno formos. Čiužinio intarpai yra padengti poliuretano putomis (pigesni, bet mažiau patvarūs) arba brangesniu lateksu, tačiau jie yra patvaresni ir elastingesni.


Latekso čiužiniai


Lateksas yra vulkanizuotas kaučiuko pienas, natūralus kaučiukas maišomas su sintetiniu lateksu. Natūralaus kaučiuko proporcijos lemia čiužinio kokybę. Šiuo metu kai kuriems čiužiniams gaminti naudojamas 100% natūralus lateksas. Latekso privalumai yra ypač didelis elastingumas, jis nesideformuoja veikiant svoriui. Puikiai tinka kaip vienas čiužinys dviem asmenims. Čiužiniai su latekso intarpu puikiai tinka prie reguliuojamų rėmų.


Termoelastiniai (Viskoelastiniai) čiužiniai


Tokio tipo čiužinius užpildančios putos gali reaguoti į kūno šilumą, pagal gulinčio žmogaus temperatūrą, putos užpildo ir atkuria kūno formą dėl minkšto paviršiaus. Putų poveikis yra mažesnis spaudimas raumenims ir kraujagyslėms miego metu. Termoelastiniai čiužiniai, kaip ir latekso, yra tinkami prie reguliuojamų rėmų.


Čiužinys vaikui


Vaikams yra skirti mažesnių matmenų, pavyzdžiui, 70×140, čiužiniai, tačiau reikėtų pagalvoti ar nebūtų geriau iš tarto įsigyti čiužinį, skirtą suaugusiam žmogui. Kūdikiams reikia čiužinį apsaugoti skysčių nepraleidžiančia apsauga, kuri mums išgelbės nuo rūpesčių. Tačiau ir čia negalime pamiršti pagrindinės čiužinio funkcijos, naujagimis lovoje praleidžia net keliolika valandų per parą, todėl čiužinys neturėtų būti nei per minkštas, nei per kietas. Jis turi puikiai prisitaikyti pagal vaiko stuburą bet kurioje padėtyje. Naujagimiams rekomenduojame „Amelka“ čiužinį su rėmeliu, apsaugantį vaiko pėdas nuo išnirimo. Šiame čiužinyje yra specialus 3D tinklelis, kuris puikiai prisitaiko prie naujagimio kūno formos. 3D tinklo konstrukcija užtikrina puikią oro cirkuliaciją.



Geri patarimai


Per kietas čiužinys neprisitaiko prie mūsų kūno taškų, todėl kraujagyslės suspaudžiamos, o raumenys susitraukia ir įsitempia. Žmogus, miegantis ant tokio čiužinio, pabus nutirpusiomis galūnėmis ir turės problemų dėl kraujo cirkuliacijos. Miegodami ant per minkšto čiužinio, įkrentame, o mūsų stuburas išsilenks, o tai sukels nugaros ir stuburo skausmus. Štai kodėl svarbu pasirinkti mums tinkamą spyruoklinį čiužinį. Kiečiausi yra čiužiniai su kokoso plokštės intarpu. Mitas yra teiginys, kad kuo kietesnis čiužinys, tuo geriau stuburui.


Kietosios zonos yra skirtingo kietumo čiužiniuose. Sumažėjęs standumas atsiranda padidėjusio slėgio zonoje (rankos, klubai), kur kūnas yra labiausiai prispaudžia, o sutvirtinta centrinė čiužinio dalis tinkamai palaiko stuburą. Atminkite, kad žmonėms, kurių ūgis yra mažesnis nei 160 cm, čiužinių zonos nebus tinkamai paskirstytos, todėl tokiu atveju nepirkite kelių zonų čiužinio.


Taškinio elastingumo svarba padidėja renkantis čiužinį dviem asmenims, net miegantiems žmonėms, kurių svoriai ženkliai skiriasi, mažiau sveriantis žmogus neturi jausti kito žmogaus padėties pasikeitimo. Kiekvienas papildomas sluoksnis, pavyzdžiui, kokoso plokštė ar veltinis, sumažina taškinį elastingumą, todėl šiuo atveju pasirenkame čiužinį, kurio taškinis elastingumas yra didelis.


Čiužinių užvalkalai dažniausiai gaminami iš medvilnės, kuri yra pralaidi ir sugeria drėgmę. Žmonėms, kurie yra alergiški natūralioms medžiagoms, yra skirti antialerginiai užvalkalai su užtrauktuku, kuriuos galima skalbti. Natūralios avių vilnos dygsniuoti užvalkalai suteikia šilumą, tačiau nėra skalbiami, paprastai jie yra susiuvami visam laikui ir jų negalima nuimti. Norint padidinti čiužinio patogumą ir ilgaamžiškumą, galime pateikti tarpinį ar apsauginį sluoksnį. Jie yra pagaminti iš poliuretano putų su nuimamu ir skalbiamu užvalkalu.



Čiužinių, rėmų ir lovų naudojimas, plovimas, priežiūra


Norint išlaikyti čiužinio patvarumą ir išvengti jo susidėvėjimo eksploatavimo metu, reikia naudoti rėmus ant lanksčių skersinių išlaikant atitinkamą atstumą tarp skersinių, kuriuos siūlome mūsų pasiūlyme. Rėmai užtikrina tinkamą pagrindą, optimalų vėdinimą ir padidina čiužinio elastingumą bei tarnavimo laiką.


• Čiužiniai neturėtų būti naudojami ant kitų rėmų (pvz., tinklinių – spyruoklinių, pagamintų iš lentų ir t.t.), nes gali deformuotis intarpas. • Čiužinio, kuris nėra aiškiai pažymėtas, kad jį galima skalbti, negalima valyti chemikalais, skalbti vandenyje ar valyti vandens garais. • Čiužiniai neturi būti džiovinami saulėje, čiužinys turi būti reguliariai vėdinamas, nerekomenduojame jo dienos metu uždengti lovatiesėmis.


• Čiužiniai turi būti užklojami paklode, apsauginiais ar tarpiniais sluoksniais, visus nešvarumus reikia išvalyti drėgna šluoste.


• Lova turi būti montuojama griežtai laikantis pridedamų instrukcijų, bet kokie savavališki lovos konstrukcijos pakeitimai gali būti priežastis, dėl kurios nebus nagrinėjamos galimos pretenzijos.


• Teikiant užsakymus reikia atkreipti dėmesį į spalvų, apmušalų medžiagų ir spalvų simboliką, internetinėje svetainėje ar kataloge pateiktų gaminių spalvos gali skirtis nuo realių spalvų.

Kaip tinkamai išsirinkti čiužinį?

bottom of page